مانند سال گذشته، امسال نیز در راستای آشنا کردن دانش آموزان و دانشجویان با موضوعات پیشرفته و پرکاربرد این روزها و بالابردن سطح مهارت‌های آن‌ها، کارگاه‌های آموزشی شریفکاپ با موضوعاتی متنوع‌تر و تخصصی‌تر برگزار می‌شوند.

کارگاه های آموزشی امسال عبارت اند از:

          کارگاه مبانی رباتیک که در آن اصول رباتیک شامل الکترونیک ربات و برنامه نویسی آموزش داده می‌شود. این کارگاه مختص دانش‌آموزان است که در پایان این دوره خواهند توانست ربات مسیریابی برای خود طراحی و راه اندازی کنند.

علاوه بر کارگاه مبانی رباتیک، امسال کارگاه رباتیک پیشرفته نیز برگزار خواهد شد که برای کسانی مناسب است که با مبانی رباتیک آشنایی دارند و قصد دارند که برای مصارف صنعتی یا علمی، ربات های پیشرفته تری بسازند.

          کارگاه بینایی ماشین که به سرپرستی دکتر کربلایی، استاد دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، در آن شرکت کنندگان همراه با کتابخانه OpenCV، با برخی از مهم ترین الگوریتم ها در زمینه پردازش تصویر و یادگیری ماشین آشنا می‌شوند.

          کارگاه اندروید، این چهارچوب برنامه نویسی که امروزه یکی از پرکاربرد ترین مهارت ها به حساب می آید امسال هم توسط مدرسینی مجرب برای علاقمندان ارائه خواهد شد. برای بهره بردن هر چه بیشتر از این کارگاه تسلط نسبی به زبان برنامه نویسی جاوا لازم است.

          کارگاه آموزشی میکروکنترلر ARM، هدف از برگزاری این کارگاه جدید، آشنایی شرکت کنندگان با این میکروکنترلر قدرتمند است. این تراشه قدرتمند در بسیاری از گوشی­های هوشمند، تلویزیون­ها وتبلت­ها مورد استفاده قرار می­گیرد و بسیاری از امور روزمره ما با آن گره خورده است.

          کارگاه پردازش تصویر با میکروکنترلر ARM، همزمان با پیشرفت علمی و صنعتی کشور، نیازهای جدیدی احساس می‌شوند که برطرف کردن آن‌ها به ابزار‌های جدیدتر و قدرتمند‌تری نیاز دارد. در این کارگاه بر روی یکی از کاربردهای مهم میکروکنترلر ARM، که استفاده‌ی آن در پردازش تصویر است، تمرکز می شود و هم‌چنین راهکار‌ها و طرح‌هایی برای ساده‌تر شدن طراحی ربات‌ها ارائه می‌گردد.

         کارگاه موتور بازی‌سازی Unity این موتور قدرتمند که قابلیت ساخت بازی برای کامپیوتر، تلفن های همراه، کنسول‌های بازی و وب‌سایت ها را داراست امروزه به یکی از محبوب ترین موتورهای بازی‌سازی تبدیل شده است.

  • این دوره از کارگاه‌ها در روزهای ۷، ۸ و ۹ام مرداد ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شوند.
  • برای ثبت نام به سایت http://sharifcup.sharif.ir مراجعه کنید.
  • جهت کسب اطلاعات بیشتر با آدرس info@sharifcup.sharif.ir در ارتباط باشید.

ارسال دیدگاه