بیانیه کمیته داوران سومین مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی
سومین مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی از تیرماه سال جاری در دبیرخانه جشنواره ملی بازی و اسباب بازی دانشگاه صنعتی شریف فعالیت خود را آغاز کرد. این مسابقه با هدف ایجاد فرصتی برای ارائه طرح ها های نو و خلاقانه در زمینه اسباب بازی برای مخاطبان کلیه گروه های سنی برنامه ریزی و اجرا شد. دبیرخانه مسابقه اسباب بازی ها را در ۷ دسته به همراه بخش ویژه مسابقه بازی تقسیم بندی کرده است. و همچنین اسباب بازی ها را در دو مرحله غربالگری اولیه و داوری نهایی مورد ارزیابی قرار داد.
یکی از ویژگی های مورد توجه سومین دوره مسابقه ارزیابی بر اساس مستندات تهیه شده در قالب فیلم، عکس و راهنمای ارسالی توسط شرکت کنندگان بوده است. لازم است از کلیه شرکت کنندگان به جهت ارائه با کیفیت و قابل قبول مستندات تقدیر وتشکر شود.
در مرحله اول غربالگری آثار اسباب بازی ها با توجه به معیارهایی نظیر اسباب بازی بودن، مفهوم بازی و اصالت ایده مورد ارزیابی قرار گرفتند. در این مرحله تقریبا نیمی از آثار به مرحله بعد راه یافتند. در مرحله نهایی نیز تمامی تیم های راه یافته، به صورت حضوری در جمع داوران به دفاع از اسباب بازی ها خود پرداختند. هر اسباب بازی در مرحله داوری نهایی، از سه منظر روانشناسی عمومی، ساخت و تولید و طراحی و نیز از جنبه تخصصی در دسته خود توسط چهار داور ارزیابی شد.
لازم به اشاره است که طبق نظر کمیته داوری برای گروه سنی زیر ۱۵ سال بیشترین اهمیت به طراحی و روانشناسی عمومی اختصاص یافت و برای گروه سنی بالای ۱۸ سال در مقایسه با گروه های جوان تر به معیار ساخت و تولید اهمیت بیشتری داده شد.
حضور شما شرکت کنندگان عزیز در هنگام ارزیابی اسباب بازی و ارائه توضیحات مناسب به کمیته داوری یکی از ویژگی های مثبت مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی بود.
در این دوره برای اولین بار بخشی با عنوان بازی افزوده شد ولی با نظر کمیته داورای آثار شرکت کننده در این بخش کم تر در تعریف مد نظر کمیته داوری از بازی قرار می گرفت و لذا هر اثربه دسته اسباب بازی مناسب خود منتقل و در آن دسته مورد ارزیابی قرار گرفت.
کمیته داوری بسیار خرسند است که میزبان شما میهمانان عزیز وآینده سازان کشور است. گرچه این اتفاق نام مسابقه به خود گرفته است اما هدف انتخاب خوب و بد نیست، بلکه بهانه ای است برای هم آموزی در یک جمع فرهیخته و کوشا برای ساخت یک دنیایی زیبا تر.

اسباب بازی پیام آور دنیای کودکی است
مسابقه ملی اسباب بازی بهانه ای بود برای این که ما یاد بگیریم در بازی زندگی برای اینکه برنده باشیم نیاز داریم ابزار درست بازی کردن را بشناسیم،
نیاز داریم اسباب بازی درست برای این بازی انتخاب کنیم
و نیاز داریم اسباب بازی رو به درستی بشناسیم
چه خوش است اگر تلاش همه عزیزان، استادان و وبگاه خانواده دانشگاه شریف در بهبود آینده این مرز و بوم نقشیهر چند کوچک بیابد.

شاد بودن هنر است،
شاد کردن هنری بالاتر،
گر به شادی تو دل های دگر باشد شاد،
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست؛
هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوست به جاست،
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

به امید دیدار همه شما عزیزان
کمیته داوری سومین مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی دانشگاه صنعتی شریف

 

منبع:

student.sharif.ir

 

ارسال دیدگاه