پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف با همکاری اساتید دانشکده‌های مهندسی مکانیک و مهندسی برق، به منظور گسترش مهارت‌های مربوط به طراحی اجزای ماشین، حفظ پویایی در زمینه تدوین فناوری‌های نوظهور، کشف استعدادهای خلاق دانشجویان و گسترش زمینه‌های طراحی وسایل نقلیه پاک در کشور، اقدام به برگزاری مسابقه ملی طراحی ماشین نموده است.

در همین راستا، با توجه به اهمیت و جایگاه موتورسیکلت‌های الکتریکی، پنجمین دوره مسابقه ملی طراحی ماشین نیز به موضوع طراحی و ساخت موتورسیکلت الکتریکی می‌پردازد. ایده‌آل مسابقه، رسیدن به موتورسیکلتی برای کاربری شهری است. مهلت ثبت نام در این مسابقات از ۱ الی ۲۰ بهمن ماه سال جاری به صورت اینترنتی و در سایت مسابقه می باشد .

این مسابقه شامل دو مرحله اصلی یعنی «مرحله طراحی» و «مرحله ساخت» است. برای ادامه حضور در مسابقه و رسیدن به مرحله ساخت، شرکت در مرحله طراحی و کسب حداقل کفایت الزامی است. در مرحله ساخت تیم‌ها فرصت دارند تا طراحی خود را به صورت عملی پیاده کرده و در صورت کسب استانداردهای لازم، به مرحله نهایی که همان آزمون‌های مسابقه است، راه یابند.

هر تیم شرکت‌کننده باید از حداقل ۶ و حداکثر ۱۴ نفر تشکیل گردد. تیم ها بهتر است از حضور مهندسان مکانیک گرایش، مکاترونیک، طراحی کاربردی و ساخت و مهندسان برق گرایش قدرت و مهندسان صنایع بهره ببرند. پس از اتمام آزمون‌ها و مشخص شدن رتبه تیم‌ها، جوایزی به تیم‌های برتر مرحله ساخت و مرحله طراحی اهدا خواهد شد علاوه بر این تیم های برتر مرحله طراحی از حمایت ساخت نیز بهره مند خواهند شد.زمان بندی مراحل مسابقه در جدول زیر آمده است

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام و برگزاری مسابقه می توانند به پایگاه اینترنتی imdc.sharif.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن های -۶۶۰۲۲۷۳۶-۰۲۱ و ۶۶۱۶۴۶۶۵-۰۲۱ تماس حاصل بفرمایند.

ارسال دیدگاه