معرفی مسابقه

هدف از این مسابقه افزایش تجربه و دانش دانشجویان در استفاده از تراشه های پیشرفته و ترویج استفاده از آنها در کاربرد های مختلف است. امیدواریم محیط رقابتی مسابقه انگیزه‌ای دو چندان برای فعالیت بیشتر دانشجویان در این زمینه فراهم نماید.

پس از سه دوره برگزاری مسابقه طراحی با FPGA در سطح دانشگاه توسط دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، امسال با همکاری استادان دانشگاههای مختلف کشور، اولین دوره مسابقه کشوری طراحی دیجیتال در سطح کشور برگزار می گردد. از سال ۱۳۹۲این مسابقه بصورت کشوری و در فواصل زمانی مشخص برگزار خواهد شد و هر دوره آن در محل یکی از دانشگاهها یا موسسه های داوطلب و به میزبانی آن دانشگاه یا موسسه اجرا می گردد. اولین دوره مسابقه کشوری، در تابستان و پاییز ۱۳۹۲، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده و جوایز آن همزمان با کنفرانس CADS: Computer Architecture and Digital Systems انجمن کامپیوتر ایران اهدا خواهد شد.

 

اولین دوره این مسابقات در دو بخش زیر برگزار می شود:

۱٫ FPGA Challenge

این مسابقه به صورت یک بازی دو نفره انجام می گیرد. وظیفه شرکت کنندگان این است که بازیکن خود را روی FPGA پیاده سازی کرده، در روز برگزاری با بازیکن سایر تیم ها رقابت کنند.

تیم ها در یک لیگ رو در روی یکدیگر قرار می گیرند و در نهایت نفرات اول تا سوم این لیگ به عنوان برندگان این بخش از مسابقه اعلام می شوند. بازی مورد نظر در این تاریخ در همین صفحه اعلام خواهد شد.

۲٫ Hardware-Software Co-design

در این بخش یک برنامه نرم افزاری مرجع به شرکت کنندگان داده می شود. در مسابقه سال ۱۳۹۲، این برنامه مرجع یک رمزگذار-رمزگشای AES بشرح پایین است. شرکت کنندگان وظیفه دارند با طراحی شتاب دهنده ی سخت افزاری و به روش Hardware-Software Co-design کارایی این برنامه را روی یک بورد FPGA به انتخاب خودشان افزایش دهند.

انتخاب بستر پیاده سازی (نوع و مشخصات بورد FPGA) آزاد و به دلخواه شرکت کنندگان است.  توجه فرمایید که رتبه بندی بر اساس بیشترین کارآیی با کمترین هزینه خواهد بود. بنابراین تیمی که بیشترین کارآیی را داشته باشد لزوما برنده مسابقه نیست.

 

جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت این کنفرانس مراجعه نمایید:

 http://fpgasoc.ir

 

ارسال دیدگاه